Telepítés és elhelyezés

A Tropf-Blumat rendszer telepítése nagyon egyszerű. Nem kell hozzá semmilyen szakmai ismeret vagy szerszám, elég egy sima háztartási olló. A beszerelés után a tápvezetékek a helyükön maradnak, és télen sem kell őket eltávolítani.

Az érzékelők elhelyezése minden növénynél azonos – szinte azonnal rá fog érezni a telepítésre.

Vízellátás

Csap, tartály vagy szivattyú – Bármilyen vízforráshoz csatlakoztatva tökéletesen működik

A Blumat nyomáscsökkentő folyamatosan 1 bar-ra csökkenti a víznyomást, bármilyen ¾”-os menetes csapra felcsavarható. 
Növényeit ezután 4 méterrel magasabbra vagy akár 3 méterrel lejjebb is elhelyezheti a csapnál.

Tipp: Ha a csapra először egy kétirányú csatlakozót csatlakoztat, akkor a csapot az öntözés mellett, a szokásos módon is használhatja.

A Tropf-Blumat rendszer tökéletesen működik egy megemelt tartállyal is, amelyre a Blumat tartálycsatlakozó csatlakozik. A formának és a méretnek nincs jelentősége, de fontos, hogy a tartályt magasabbra helyezze, mint a növények. Minél nagyobb a rendszer és minél hosszabb az adagolócső, annál magasabbra kell helyezni a tartályt. Az alapszabály az, hogy a tartályt 0,5 méterrel magasabban kell elhelyezni a növényeknél minden 5 méter fővezeték után. Ez egy 10 m-es fővezeték esetén azt jelenti, hogy a növényeknél legalább 1 m magasra kell tenni.

Tipp: Csatlakoztassa a Blumat elzárószelepet rövid távolságra a tartálycsatlakozótól. Ily módon könnyen megszakíthatja a vízellátást, vagy leválaszthatja a tartályt az adagolócsőről.

A szivattyúval történő vízadagolás hasonló a csap használatához. Csatlakoztassa a Blumat nyomáscsökkentőt a szivattyú vízkimenetéhez, és helyezze a szívótömlő végét egy egy tartályba, és készen is áll a rendszer a használatra. Csak integrált tágulási tartállyal rendelkező szivattyút használjon (háztartási vízrendszer). Ez biztosítja, hogy a szivattyú ne kapcsoljon be és ki folyamatosan. Növényeit ezután 4 méterrel magasabbra vagy 3 méterrel lejjebb helyezheti a szivattyúnál.

Tipp: Csak integrált tágulási tartállyal rendelkező szivattyút használjon (háztartási vízrendszer).

A vizet egy 8 mm-es fővezeték segítségével juttatjuk el a növényekhez. A teljes hossza akár 60 méter is lehet. Ha közvetlenül a vízcsatlakozás után egy T idomot szerel fel, akár 2 x 60 méteres rendszert is működtethet.

A fővezetéket télen sem kell felszedni, tartósan a helyén maradhat.

Tipp: Ha a fővezetéket csatlakoztatás elött meleg vízbe teszi vagy ki teszi a napsütésre, könnyebb lesz az elemeket össze illeszteni.

Rendszerek

Tropf-Blumat
A teljesen automatikus csepegtető öntözőrendszer minden növényhez erkélyen, teraszon, üvegházakban és magaságyásban.

Felhasználási terület: Balkon, terasz, magaságyás, üvegház

Classic
Megbízható öntözőrendszer mindenféle szobanövényhez. Az XL változat erkélyes növények öntözésére is alkalmas, ha Ön nyaral.

Felhasználási terület: Balkon, beltér

Easy
Egyszerű öntözőrendszer állandó vízleeresztéssel, szinte minden műanyag palackhoz alkalmas.

Felhasználási terület: Beltér, terasz

BEÜZEMELÉS

1. LÉPÉS – Előkészítés

Miután lefektette a fővezetéket a növények mellé, már csak a Tropf-Blumat érzékelőket kell beüzemelnie és elhelyeznie. A Tropf-Blumat elhelyezése minden növénynél azonos. A jól elhelyezett rendszert nem kell az egész szezonban egyáltalán módosítani.

A Tropf-Blumat érzékelőt teljesen fel kell tölteni vízzel. Ehhez csavarja le a zöld öntözőfejet és csavarja össze ismét víz alatt.

Most, hogy a Tropf-Blumat érzékelő teljesen megtelt vízzel és össze van csavarva, hagyja legalább 15 percig a vízben.

2. LÉPÉSAz érzékelők behelyezése

Az érzékelők beszerelése előtt többször, jó alaposan öntözzük meg a talajt!

Helyezzen egy-egy Tropf-Blumat érzékelőt a nedves talajba minden növény számára, és nyomja le a jelzett mélységig. A csepegtetőcsőnek körülbelül 8 cm-re kell kinyúlnia.

3. LÉPÉS – Csatlakoztatás a fővezetékre

Vágja méretre a fővezetéket a megfelelő darabszámban, és kösse össze a csövet T-idomokkal. A rendszer végére egy záróidomot kell helyezni. Ne használjon semmilyen kenőanyagot (zsír, szappant stb.) a darabok összenyomásakor!

Minden Tropf-Blumat érzékelő tetején zárja be a beállító csavart, majd nyissa ki a vízforrás csapját. A rendszer sehol sem csöpöghet.

4. LÉPÉSA Tropf-Blumat érzékelők elhelyezése

Miután lefektette a fővezetéket a növények mellé, már csak a Tropf-Blumat érzékelőket kell beüzemelnie és elhelyeznie. A Tropf-Blumat elhelyezése minden növénynél azonos. A jól elhelyezett rendszert nem kell az egész szezonban egyáltalán módosítani.

Kezdje a légtelenítést a rendszer utolsó Tropf-Blumat érzékelőjével, mivel ez kiszívja a levegőt az fővezetékből. Nyissa ki a beállító csavart az óramutató járásával ellentétes irányba forgatva. A víz kifolyik a csepegtető csőből.

Ezután zárja vissza a beállító csavart, lassan forgassa el az óramutató járásával megegyező irányba, amíg a csepegés meg nem szűnik. Csak egy cseppnek kell lógnia a cső végén.

Ezután fordítsa el még 1/4 fordulattal szorosabbra a beállító csavart (további 2 jelölő nyílnyit)

Öntözőrendszere mostmár használatra kész. Eleinte, a Tropf-Blumat öntöző nem bocsát ki vizet, mert a talaj még nedves. Amint a talaj elkezd kiszáradni, az öntözés automatikusan megkezdődik.

5. LÉPÉS – Ellenőrzés

A telepítés után körülbelül 1-2 hétig ellenőrizze a vízelvezetést, és ha szükséges, állítsa be a rendszer beállításait nyitással (= több víz) vagy zárással (= kevesebb víz). Legyen óvatos, mert a Tropf-Blumat érzékeny szerkezet. A legtöbb esetben a beállítást csak 1/2 jelölő nyíllal kell módosítani.